poker

Без ставок та банку: основні правила гри у Китайський покер "Ананас"

Новий вид покера спочатку був популярний лише в Азії, однак останнім часом стрімко збирає шанувальників по всьому світу
"Ананас" швидко знаходить нових шанувальників завдяки неординарним правилам
"Ананас" швидко знаходить нових шанувальників завдяки неординарним правилам / Фото: Getty Images

Найпопулярнішими видами покера є Техаський Холдем та Омаха. Однак останнім часом спостерігається зростання нового неординарного виду гри – Китайського покера "Ананас".

Правила гри

В "Ананасі" беруть участь дві або три особи, не більше. Кожному на руки видається 13 карт впродовж п'яти вулиць. Їх учасники повинні викласти в три бокси, які є перед кожним з них. У верхньому повинно бути три карти, в середньому і нижньому – по п'ять.

На першій роздачі кожен отримує по п'ять карт. Першим відкриває свої та починає "сортування" гравець за годинниковою стрілкою після батона і так далі. Після цього проходять ще чотири вулиці за таким же сценарієм, однак тепер кожен з гравців отримує по дві карти.

Мета гри – скласти три комбінації (по одній на кожен з боксів). При цьому обов'язково потрібно врахувати, що комбінація в верхньому боксі повинна бути найслабшою з трьох, в середньому – сильніше, ніж в першому, а в нижньому – найсильнішою з трьох. Якщо ж послідовність не витримана, то у гравця виявляється "мертва рука" і бали йому не нараховуються.

Нарахування очок

Які ще бали? У цьому міститься, мабуть, головна особливість "ананасу". На відміну від Холдема або Омахи, гравці взагалі не проводять кола торгів. Замість цього за зібрані комбінації учасники отримують бали. У нижній і середній лінії очки нараховуються за комбінації від стріту та вище, а в верхньому боксі кількість балів безпосередньо залежить від номіналу пари або сету. Нижче наведена детальний розпис за балами згідно з американською системою підрахунків. Важливо пам'ятати, що бали нараховуються тільки в разі відсутності "мертвої руки".

ВЕРХНІЙ БОКС

Комбінація Бали
6-61
7-72
8-83
9-94
10-105
J-J6
Q-Q7
K-K8
A-A9
2-2-210
3-3-311
4-4-412
5-5-513
6-6-614
7-7-715
8-8-816
9-9-917
10-10-1018
J-J-J19
Q-Q-Q20
K-K-K21
A-A-A22

СЕРЕДНІЙ БОКС

Комбінація Бали
Сет2
Стріт4
Флеш8
Фул-хаус12
Каре20
Стріт-флеш30
Роял Флеш50

НИЖНІЙ БОКС

Комбінація Бали
Стріт2
Флеш4
Фул-хаус6
Каре10
Стріт-флеш15
Роял Флеш25

Також гравці отримують бали і за перемогу над суперниками в конкретному боксі. Для цього попарно порівнюються всі гравці спочатку по нижньому боксу (+1 бал гравцеві з сильнішою комбінацією та -1 – зі слабшою), потім – по середньому і верхньому (також по +/- 1 балу переможцю/програвшому в конкретному боксі). Якщо ж комбінації рівносильні, то жоден з гравців бали не отримує. Зазначимо, що "мертві" руки автоматично програють в цих дуелях іншим опонентам.

Режим "Фантазія"

Якщо гравець примудряється скласти в верхньому боксі "топову" комбінацію (парадам, королів або тузів, а також будь-який сет), то на наступний хід йому надається привілей. Він отримує 14 карт замість 13-ти і в самому кінці розкладає їх на свій розсуд, відкидаючи одну зайву.

При цьому "фантазію" можна отримати повторно, якщо гравець в цьому режимі складає сет у верхньому боксі або ж будь-яку комбінацію від каре і вище в середньому та нижньому боксах. Деякі покер-руми обмежують учасників лише до одного повторення "фантазії", інші ж дозволяють гравцям повторювати цей режим нескінченну кількість разів при дотриманні вище зазначених правил.

Особливості гри

Важливо пам'ятати, що у кожного гравця є дедлайн на розкладку своїх карт. Зазвичай він становить 2 хвилини на всі вулиці + 3 хвилини "тайм-банку" в разі порушення обмеження по часу. Якщо ж гравець не встигає розкласти свої карти, вони розкладаються системою автоматично в порядку їх отримання від нижнього до верхнього боксу.

Для участі в грі учасникам потрібно внести певну кількість кушів, встановлених регламентом івенту. Куші мають свою вартість, завдяки чому і визначаються бай-іни. Для підрахунку результатів набрані бали множаться на куші, які є аналогом блайндів в Холдемі. Вони зростають з кожним рівнем і таким чином формують призові, які гравець виграв/програв за гру.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
Спорт Сьогоднi в telegram-каналi Пiдпишись на RSS-канал Спорт Сьогоднi на Google News
психологія азарту
Більше статей
Покер - це твій спорт
Рейтинг
Найпопулярніші покеристи в Instagram
1
Даніель Негреану Даніель Негреану
318
2
Філ Айві Філ Айві
158
3
Лів Боері Лів Боері
122
4
Марsя Хо Марsя Хо
110
5
Філ Хельмут Філ Хельмут
98
Дивитись весь рейтинг
Світова серія покеру 2021

WSOP
Online

Усі власники браслетів
Опитування
Цитата дня

Чоловіки таємно вважають, що вони краще за всіх роблять три речі: водять машину, займаються сексом і грають в покер

Алекс vezec8
Правила життя покериста
Рейтинг
Найуспішніші гравці в покер. Призові за кар'єру, $ млн:
1
Брін Кенні Брін Кенні
56.4
2
Джастін Бономо Джастін Бономо
53.2
3
Даніель Негреану Даніель Негреану
43.2
4
Ерік Сайдел Ерік Сайдел
37.8
5
Ден Сміт Ден Сміт
37.0
Дивитись весь рейтинг
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти