poker

Вчимо грати в покер: правила Омахи та головні відмінності від Техаського Холдема

Розповідаємо принципи гри в один з найпопулярніших видів покеру та основні відмінності від більш популярного Холдему
Омаха - один з різновидів покеру
Омаха - один з різновидів покеру / Фото: Getty Images

Світ покеру налічує безліч різноманітних ігор. Одним з найпопулярніших видів є Омаха. Гра має схожі правила з техаським Холдемом, однак при цьому є чимало відмінностей. Розповімо ж про них.

Подібності між Омахою та Холдемом чисельні. Вона має ті ж раунди торгів – префлоп, флоп, терн та рівер. Два гравця перед флопом ставлять великий та маленький блайнди. Після кожної стадії проходить коло торгів, де у гравців є опції пропустити хід і залишитися в грі (CHECK), зробити ставку (BET), підтримати ставку (CALL), підвищити ставку (RAISE) або скинути карти (FOLD). Крім того, комбінації та їх старшинство таке ж, як і в Холдемі. Пропонуємо детальніше дізнатися про комбінації в покері .

Реклама

У чому ж відмінності? Може здатися, що їх небагато, але вони суттєві. Головна відмінність Омахи від Холдема – на руки гравцям видаються по 4 карти, а не по дві. Отже, омашисти складають комбінацію п'яти карт з дев'яти можливих. Крім того, для складання комбінації гравці в Омаху повинні використовувати виключно дві карти на руках і три – на столі. Наприклад, якщо на столі лежать чотири піки і у гравця на руках піка, то, на відміну від гравця в Холдем, у омашиста флеша не буде. Для того, щоб мати таку комбінацію, гравець повинен мати дві піки на руках, після чого отримати три такі ж масті на столі.

Є три види Омахи. Перший – з лімітованими ставками, де покер-рум сам регулює їх розмір. Другий називається пот-ліміт, коли розмір ставки може перевищувати обсяг ігрового банку. Цей різновид Омахи (PLO) є найпопулярнішим варіантом цієї гри. Третій різновид – безлімітна Омаха, коли максимальна ставка обмежена стеком гравця.

ОСОБЛИВОСТІ. З огляду на кількість карт, неважко здогадатися, що високі комбінації (флеш, фул-хаус, каре) частіше зустрічаються в Омасі, ніж в Холдемі. У той же час шанс виграти з парою або навіть сетом значно нижче, адже у суперників високі шанси перебити цю комбінацію. Крім того, в Омасі дуже часто випадають "дро" (незавершена комбінація без 1-2 карт), тому недосвідчені гравці можуть вестися на цю "хитрість".

Реклама

ПОРАДА. Експерти радять підтримувати ставку на префлопі тільки в тому випадку, якщо у вас на руках є поєднується пара. Причому навіть готова пара на руках – це не ознака того, що вам необхідно йти в гру. Наприклад, хорошим варіантом є, наприклад, пара валетів (J♦ J♠) і дама (Q♠), яка відкриває гравцеві "шлях" до сету, флешу, стріту, каре і навіть роял-флешу.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Новини покеру
Показати ще
Світова серія покеру
Більше про серію
покерWAGs
ДІВЧАТА ПОКЕРУ
психологія азарту
Більше статей
Основи покеру
Більше знань
Фіналка Main Event WSOP 2021
Опитування
Рейтинг
Рекордсмени по браслетах WSOP
1
Філ Хельмут
16
2
Дойл Брансон
10
3
Джонні Чен
10
4
Філ Айві
10
5
Джонні Мосс
9
6
Ерік Сайдел
9
Дивитись весь рейтинг
Рейтинг
Найуспішніші гравці в покер. Призові за кар'єру, $ млн:
1
Брін Кенні Брін Кенні
57.2
2
Джастін Бономо Джастін Бономо
57.1
3
Даніель Негреану Даніель Негреану
46.1
4
Стівен Чидвік Стівен Чидвік
42.7
5
Девід Пітерс Девід Пітерс
40.1
Дивитись весь рейтинг
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти