poker

Психологія азарту: хто такий покерний психолог і навіщо він потрібен

Чи правда, що по-справжньому успішним у покері можна стати, лише прокачавши себе в психології? Розбираємося, в яких аспектах гри дійсно може допомогти психолог
Джаред Тендлер - один із найвідоміших покерних психологів світу. Фото: jaredtendler.com, Unsplash
Джаред Тендлер - один із найвідоміших покерних психологів світу. Фото: jaredtendler.com, Unsplash

Хто не ризикує, той не п'є шампанського? Наскільки ця тактика відображає реальну психологію Гри – розбираємося разом у новій рубриці "Психологія азарту".

Везіння, математика чи психологія

Хто переможе, якщо у покер зберуться пограти професійний гравець, математик, психолог і просто везунчик? Дискусій з цього приводу більше, ніж ви можете собі уявити. Адже покер – це одночасно спортивна, математична, психологічна і азартна гра. В одному всі учасники цих суперечок сходяться однозначно – без знань людської природи і вміння керувати емоціями в покері досить важко.

Відомий американський професійний покерист Рой Кук, який за освітою є програмістом, якось сказав з цього приводу:

Покер – це гра людей. Якщо ви хочете досягти успіху, ви повинні вміти їх читати, проникати в їхні думки, думати про те, що думають вони і приймати точні рішення, ґрунтуючись на цій інформації.

Довгий час проблема полягала в тому, що ніхто до пуття не міг пояснити, як саме це потрібно робити. Але за декілька останніх десятиліть багато що змінилося в цьому питанні. Зараз вже нікого не здивуєш тим, що гравці звертаються до психологів. І не до яких-небудь, а до спеціалізованих, котрі консультують і ведуть терапію конкретно з покерної психології.

Чим покерний психолог відрізняється від звичайного

Так чим саме покерний психолог відрізняється від психолога широкого профілю? Як мінімум, знанням покера, що логічно. У світі покера нікого не здивуєш історіями, коли покерист вирішив здобути профільну психологічну освіту, щоби потім працювати коучем з психологічних питань, проводити консультації.

Але бувають у цій справі й великі оригінали. Багатьом, наприклад, знайоме ім'я Джареда Тендлера, справжньої зірки покерної психології. До того, як стати психологом, він займався зовсім не покером, а гольфом. Потім отримав ступінь магістра психології та ліцензію консультанта з питань ментального здоров'я. Понад 15 років консультує і тренує покеристів. Серед його клієнтів – кілька чемпіонів світу. Втім, покерну психологію він також застосовує для консультацій у сфері бізнесу, економіки та фінансів. Книга Тендлера "Покер: Ігри розуму" стала класикою жанру.

Ось парочка яскравих цитат звідти.

Про те, для чого потрібна психологія покера:

Зараз покер складний як ніколи, і гравці звертаються до психології як до цінної можливості збільшити свою перевагу. Отримання переваги – ідея не нова, звісно ж, але за останні кілька років її значення у світі покера зросло стократ зі значним збільшенням хороших гравців у покер.

А тут трохи про головні принципи покерної психології:

В іграх розуму сенс у тому, щоби взяти на озброєння стратегію, яка допоможе вам зберігати спокій, пам'ятати про правильні рішення, а не про гроші, та не дозволяти страху впливати на ваші дії. А це не так легко, як випливає із загальноприйнятих порад.

Найчастіші психологічні проблеми покеристів

З якими питаннями найчастіше звертаються до покерних психологів? Самі фахівці кажуть, що більшість, на жаль, приходить не для того, аби прокачати себе ментально і розробити власну психологічну стратегію. Більшість звертається тоді, коли розуміє, що вже має певні психологічні проблеми.

Серед найчастіших при цьому називають такі:

  • Страх

Невпевненість у собі, постійні сумніви в правильності власних рішень, страх програти, страх припуститися помилки, острах ризику.

  • Мотивація

Лінь, відсутність натхнення для гри, відкладання на потім, апатія, відсутність конкретної мети гри, втома і вигорання, нудьга.

  • Тайм-менеджмент

Неможливість організувати власний час і розподілити його так, щоби гра в нього гармонійно вписувалася.

  • Тільт

Неможливість керувати власними емоціями (як на тлі програшів, так і на тлі виграшів), яка призводить до того, що покерист грає у невластивій йому манері, припускаючись помилок.

  • Банкрол-менеджмент

Невміння управляти банкролом, тобто сумою грошей, що виділена для гри, також вважається психологічною проблемою. Як і невміння визначити свій максимум. А також занадто велика прив'язка до результату.

Про те, як покерна психологія і фахівці в цій галузі допомагають долати ці проблеми, ми розповімо в наступних публікаціях рубрики "Психологія азарту".

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
Спорт Сьогоднi в telegram-каналi Пiдпишись на RSS-канал Спорт Сьогоднi на Google News
психологія азарту
Більше статей
Покер - це твій спорт
Рейтинг
Найпопулярніші покеристи в Instagram
1
Даніель Негреану Даніель Негреану
318
2
Філ Айві Філ Айві
158
3
Лів Боері Лів Боері
122
4
Марsя Хо Марsя Хо
110
5
Філ Хельмут Філ Хельмут
98
Дивитись весь рейтинг
Світова серія покеру 2021

WSOP
Online

Усі власники браслетів
Опитування
Цитата дня

Чоловіки таємно вважають, що вони краще за всіх роблять три речі: водять машину, займаються сексом і грають в покер

Алекс vezec8
Правила життя покериста
Рейтинг
Найуспішніші гравці в покер. Призові за кар'єру, $ млн:
1
Брін Кенні Брін Кенні
56.4
2
Джастін Бономо Джастін Бономо
53.2
3
Даніель Негреану Даніель Негреану
43.2
4
Ерік Сайдел Ерік Сайдел
37.8
5
Ден Сміт Ден Сміт
37.0
Дивитись весь рейтинг
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти